BIO Japonská Matcha +             africký Rooibos                                                                                                                                                                  

Matcha Tea jsou kvalitní japonské zelené čaje bohaté na antioxidanty, které podporují rychlost metabolismu. Kromě toho, že jsou čaje Matcha Tea ideální na doplnění energie, pozitivně ovlivňují schopnost koncentrace a uklidňují mysl. V naší nabídce naleznete kromě porcovaných čajů, které lze připravit jednoduše bez odměřování, také čaje určené k tradiční obřadní přípravě. 
 • 1 Matcha je 100% zelený čaj, který je rozemletý na jemný prášek.
  Při jeho výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky. Je to zkrátka čistý přírodní produkt.
 • 2 Není to výluh ze sušených listů jako běžné zelené čaje
  Když se napijete čaje matcha, pijete vlastně dužinu listu čajovníku.
 • 3 Matcha obsahuje jedinečnou a silnou skupinu antioxidantů
  Jsou známé jako katechiny. Až 60 % z těchto antioxidantů tvoří EGCG. Tento katechin významně podporuje zrychlení metabolismu.
 • 4 Jeden šálek čaje matcha vydá za 10 šálků zeleného čaje
  U běžných louhovaných čajů nelze využít veškeré zdraví prospěšné vlastnosti, které čajovník nabízí.
 • 5 Dvě porce čaje matcha denně
  Zajistíte tak dostatečný přísun antioxidantů, které tělo potřebuje.
 • 6 Matcha pomáhá uklidnit mysl, zvyšuje soustředění, zlepšuje paměť i náladu.
  To vše díky tomu, že je bohatý na ojedinělou aminokyselinu L-theanin. Tato aminokyselina uvádí mozek do stavu relaxace, ale bez ospalosti. Matcha obsahuje značné množství kofeinu, ale díky L-theaninu nezpůsobí obvyklou nervozitu. Navíc má sladkou chuť, čímž vyvažuje trpkost katechinů. Vzniká tak vyvážená a lahodně osvěžující chuť čaje matcha.
 • 7 Matcha podporuje schopnost Vašeho těla spalovat tuky
  Až o 40% rychleji než za normálního stavu.
 • 8 Matcha má pročišťující účinky
  Protože jsou listy pěstované ve stínu, jsou mnohem zelenější a tím pádem obsahují nepoměrně více chlorofylu než běžný zelený čaj. Matcha má pročišťující účinky vyplývající právě z množství chlorofylu.
 • 9 V jedné porci čaje matcha nalezneme přes 30 % vlákniny
 • 10 Skvělé recepty s Matcha Tea
  Aby tělo maximálně využilo antioxidanty, které matcha obsahuje, vyzkoušejte smíchat matcha s kapkou citrónu, nebo limetkové šťávy. Připravte si například osvěžující Matcha ledový čaj.

Kvalitní zelené čaje obsahují zcela jedinečnou látku zvanou L-theanin

Bližší informace nejen o L-theaninu naleznete v tomto článku.

VÍCE INFORMACÍ:


BIO MATCHA HARMONY

země původu čajů Matcha -  Japonsko

BIO MATCHA harmony

Ochutnejte pravý japonský životabudič, který vás nadopuje antioxidanty a vitamíny. Jemně mletý zelený čaj vás probere lépe než káva a povzbudí k výkonu, zlepší paměť i náladu, zklidní vaši mysl a zvýší koncentraci. Dokáže zrychlit metabolismus a pomůže spalovat tuky až 4× rychleji. Snižuje také hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Matcha čaj Harmony vás překvapí lahodnou, jemnou, ale přesto intenzívní chutí zeleného čaje, která vůbec není trpká - chutná velice svěže ovocně až nasládle. Využijete jej nejen k přípravě povzbuzujícího nápoje, ale přidat ho můžete do smoothie, mléka, dortů, krémů, muffinů, zmrzlin, sušenek a vlastně všude, kam vás napadne. Vašim kulinárním výtvorům dodá exotický zelený nádech. Matcha čaj Harmony si vychutnáte jak teplý, tak studený. Ke zjemnění použijte mléko a dosladit ho můžete například medem. Je ideální pro každodenní pití po celý rok. Balení obsahuje 30 porcí matcha čaje.

319,00 Kč


  BIO MATCHA PREMIUM

  BIO MATCHA Premium

  Kyosun Bio Matcha Tea Premium 20×1,5 g Ochutnejte prémiovou kvalitu Bio Matcha Tea. Balení obsahuje 20 kusů 1,5 g sáčků díky kterým vydrží Matcha Tea neustále čerstvý a jednotlivé porce není třeba odměřovat. Velmi šikovné a praktické. Jaký je rozdíl mezi Bio Matcha Tea Harmony a Bio Matcha Tea Premium? Bio Matcha Tea Harmony je produkt řady All Day. Obsahuje všechny výše zmíněné benefity, můžete si ho vychutnat kdykoli a použít ho i jako přísadu do potravin. Bio Matcha Tea Premium je produkt jemnější chuti, díky které není vhodný jako ingredience do potravin. Bio Matcha Tea Premium je ještě zelenější, s ještě větším obsahem aminokyselin, a ještě vyšším podílem kofeinu než Bio Matcha Tea Harmony. Čajové listy pro výrobu Bio Matcha Tea Premium jsou pečlivě vybírány tak, aby byla zajištěna prémiová kvalita tohoto produktu, čemuž odpovídá i cena. Domovem čajovníku pro výrobu Bio Matcha Tea Premium je oblast Nishio, kde se čaj sbírá výhradně ručně. Doporučená denní dávka u dospělého člověka je 4-6 gramů. Těhotné, kojící a děti cca 2 gramy denně. Takto vysoce kvalitní matcha je vhodný pro japonský tradiční čajový obřad, ale hodí se i pro moderní přípravu v šejkru, popřípadě uzavíratelné láhvi. Do nádoby vysypte obsah 1,5g sáčku a řádně protřepejte ve studené nebo v teplé vodě do 65 °C. Šejkry Matcha Tea jsou certifikované pro styk s potravinami a neobsahují žádné nežádoucí látky, jako jsou například BPA.

  342,00 Kč   BIO AFRICKÝ ROOIBOS


   BIO MLETÝ ROOIBOS

   Čaj Rooibos Bio od značky Matcha Tee   s nasládlou karamelovou nebo oříškovou chutí a obsahem antioxidantů . Výhodou Bio Kyosun Rooibos je, že jej pijeme mletý a ne pouze jako výluh. Rooibos neobsahuje žádný kofein . Je proto hodný i pro kojící maminky, těhotné ženy i děti., ale i pro lidi citlivé na kofein. Díky menšímu obsahu taninů nemá nahořklou chuť a jeho jemná prášková podoba přímo svádí k experimentování. Připravit si tak můžete velké množství různých nápojů, ale i pochutin se špetkou rooibosu (smoothie, krém, pudink, kaše, těsto, raw, vegan i low carb recepty, mléčné šejky či alkoholické drinky). Příprava: Nejsnadněji si mletý rooibos připravíte v Matcha Tea šejkru, skleněné nebo jakékoli uzavíratelné láhvi. Jednoduše otevřete dvougramový sáček Bio Kyosun Rooibos podle instrukcí na obalu a obsah sáčku vysypte do láhve. Zalít můžete 2 dl - 1,5 l vody. Láhev či šejkr pořádně prošejkujte a můžete podávat. Horký rooibos je v Jižní Africe tradiční. I mletý rooibos si můžete připravit jako horký čaj - stačí ho zalít horkou vodou do 70 °C (vyšší teplota by pozměnila chuť čaje a spálila antioxidanty). Skladování: Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Tip: Osvěžující nápoj získáte vyšejkováním rooibosu se studenou vodou a kostkami ledu.

   319,00 Kč