Ing. Jan Hora

Zlatnictví Jan Hora

Pražská 3 28002 Kolín I

Ing. Jan Hora

+420 321 723 992

jan.hora@janhora.cz

Historie firmy začíná v 80-tých letech 19. století. V roce 1889 si pan František Růžička otevírá v Čáslavi svůj první obchod. Na přelomu století se firma Růžička stěhuje do Kolína do domu v Pražské ulici, který je záhy přeměněn na "Obchodní dům u Růžičků". Firma se postupně stává jednou z nejvýznamějších živností v Kolíně. 

V roce 1930 přebírá vedení firmy pan Bohumil Růžička (syn), který firmu dále rozvíjí až do roku 1949, kdy je její vývoj násilně přerušen. 

Rok 1991 je znovuzrozením firmy, kterou obnovuje Jan Hora, pravnuk zakladatele. Firma má nový názevZlatnictví HORA.

Během devadesátých let se firma znovu rozkvétá. Slávu firmy Jan Hora šíří zejména medaile a mince podle návrhu nejpřednějších českých medailérů ražené pro společenské příležitosti i komerčně. Jednou z nejúspěšnějších medailí se stává "Václav Klaus", po jehož nákladu se i vlivem souhry politických okoloností doslovazapráší.

Zlatnictví HORA od počátku 90.let exklusivně spolupracuje s výrobcem hodinek a šperků francouzskou firmouE.P.Pequignet a získává pozici výhradního distributora pro Českou republiku.

V roce 2000 oslavila firma jubilejní kolekcí šperků 10.výročí svého znovu obnovené. V roce 2001 ji doplnila ražba medaile s motivem patronky rodiny sv. Zdislavy.